Kancelaria Biegłego Rewidenta
- Strona główna
- FAQs
Warunki Uzyskania Tytułu
Potwierdzeniem uprawnień zawodowych jest wpis do rejestru biegłych rewidentów. Uchwałę o wpisie do rejestru podejmuje Krajowa Rada Biegłych Rewidentów. Do rejestru biegłych rewidentów może być wpisany ten kto korzysta z pełni praw publicznych oraz ma pełną zdolność do czynności prawnych...
Przedmiot Działalności
Biegły rewident wykonuje czynności rewizji finansowej, tj.:prowadzi badania oraz przeglądy sprawozdań finansowych oraz świadczy inne usługi poświadczające. celem badania sprawozdania finansowego jest wyrażenie przez biegłego rewidenta pisemnej opinii wraz z raportem...
Postępowanie i Odpowiedzialność
Biegły rewident jest zawodem zaufania publicznego. W związku z tym musi przestrzegać zasady niezależności oraz etyki zawodowej – reguluje je Kodeks Etyki zawodowych księgowych, opracowany przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC).
Tajemnica Zawodowa
Biegły rewident jest zobligowany do dochowania tajemnicy zawodowej o informacjach i dokumentach, które związane są z wykonywaniem jego zawodu. Taki obowiązek nie jest jednak ograniczony w czasie. Przestrzeganie tajemnicy zawodowej obowiązuje także inne osoby, którym zostały udostępnione informacje objęte tajemnicą.
Formularz Kontaktowy
Zapraszamy także do kontaktu w formie elektronicznej
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani spotkaniem w siedzibie Kancelarii prosimy o wypełnienie poniższego formularza
Dziękujemy!
Najczęściej Zadawane Pytania
Frequently Asked Questions (FAQ)
Czy BR może być zwolniony z zachowania tajemnicy?
W pewnych przypadkach biegły rewident może być zwolniony z dochowania tajemnicy zawodowej; ma to miejsce w sytuacji, gdy istnieje przewidziany prawem obowiązek ujawnienia informacji bądź przekazywania dokumentów w przypadkach, które zostały określone w ustawie lub innych odrębnych przepisach.
Jaką formę działalności może prowadzić BR?
Biegły rewident wykonuje zawód jako osoba prowadząca działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, wspólnik spółki jawnej, spółki partnerskiej lub spółki komandytowej, osoba pozostająca w stosunku pracy z określonymi podmiotami lub jako osoba niepozostająca w stosunku pracy i nieprowadząca działalności we własnym imieniu i na własny rachunek, pod warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej z podmiotem uprawnionym do badania sprawozdań finansowych.
Jaki jest zakres odpowiedzialności BR?
Biegły rewident, który sporządza niezgodną ze stanem faktycznym opinię o sprawozdaniu finansowym i stanowiących podstawę jego sporządzenia księgach rachunkowych jednostki lub sytuacji finansowo-majątkowej tej jednostki, podlega karze grzywny lub karze pozbawienia wolności do lat 2 albo obu tym karom łącznie.
Czy BR może stracić swoje uprawnienia?
KRBR może skreślić biegłego rewidenta z rejestru w przypadku jego śmierci, wystąpienia biegłego rewidenta z samorządu biegłych rewidentów, nieuiszczania składek członkowskich za okres dłuższy niż rok, prawomocnego orzeczenia o wydaleniu z samorządu biegłych rewidentów lub niespełnieniu jednych z warunków uzyskania uprawnień zawodowych
Bądź w Kontakcie z Naszymi Ekspertami!
Profesjonalne usługi z zakresu badania SF, kompleksowe doradztwo w zakresie finansów, podatków i rachunkowości